Odborné poradenství v oboru zahradnictví

Každý, kdo má zahradu, a to ať už v zahrádkářské kolonii, nebo například u svého rodinného domu, touží po tom, aby právě ta jeho vypadala naprosto dokonale. Ne vždy se ale daný sen setká i s realitou. A proto je dobré obrátit se na skutečného profesionála v oboru, který poskytne odborné poradenství v daném oboru. A to nikoliv nutně proto, aby za vás všechna aktivity vykonal, ale hlavně proto, aby vám poradil. Dobrá rada je totiž vždy lepší, než jít málo účinnou metodou pokus-omyl. A to zvláště v případě, kdy se zahradničením začínáte, a jediným vaším informačním zdrojem je internet. A jelikož zde může založit stránky každý, rozhodně mu nepřikládejte nijak velkou váhu.

Každý problém má řešení

I pokud si říkáte, že jsou věci, které nelze vyřešit, realita může být zcela jiná. Pravdou je, že laik si s nimi možná neporadí, ale profesionál už ano. A co to znamená? Že i pokud se s něčím několik let trápíte, můžete svou snahu dotáhnout do výsledného cíle. A to třeba jenom tím, že upravíte aktuální postupy, stejně jako budete úspěšní díky tomu, že použijete tu správnou techniku, nebo začnete s požadovanými úpravami rostlin ve správně zvolené měsíce. To vše souvisí s tím, jak se vaší zahradě bude dařit, a to nejenom letošní sezonu, ale i ty následující.

 

Zahradnictví u Krtka - Odborné poradenství
Zahradnictví u Krtka - Odborné poradenství

O jaké rady si můžete požádat?

Ideální je začít hned vaším trávníkem, jelikož ten určitě patří mezi naprostý základ každé zahrady. Zde se vám určitě bude hodit poradenství spojené s tím, jak se o něho správně starat, kdy vysévat, jak často ho sekat, ale seznámíte se také s tím, co je rekultivace, nebo k čemu může být prospěšné válcování trávníku. Rázem tak můžete vykonávat činnosti, o kterých jste sice neměli ani tušení, ale už během sezony zjistíte, že jsou správné.

Stejně tak se můžete zeptat i na rady ohledně toho, jak se starat o vaše stromy, nebo keře a jiné rostliny. I zde dostanete fundované odpovědi podložené vzděláním a mnohaletými zkušenostmi. Zjistíte třeba, kdy a jak stromy prořezávat, jakým způsobem o čerstvé větvičky pečovat, nebo proč je důležité stříhat vaše keře a kdy je na to ta nejlepší doba.

Zalévání a hnojení

Vliv na krásu zahrady ale mají i postupy spojené s dostatkem živiny, nebo s dostatkem vláhy. Začneme-li hnojivem, tak možností na našem trhu je tolik, že se v nich laik téměř nemá šanci vyznat. Nehledě na to, že existují jak varianty přírodní, tak i chemické. A i pokud zvolíte správně, stačí špatná dávka a rostlinu nenávratně spálíte. I v tomto ohledu je dobré dát na rady odborníků a jimi se řídit.

Podobné to může být v oblasti zalévání. Některé rostliny potřebují dostatek vody, jiným vyhovuje sušší půda a u dalších je nutné jasně daná pravidelnost. Jasně tak budete vědět, o jakou floru jakým způsobem pečovat. A pokud rady dodržíte, budete mít jednu z nejkrásnějších zahrad ve městě.

Nemusí zůstat jenom u poradenství

Samozřejmě u těch nejjednodušších rad a postupů si většinou vystačíte sami., Mohou však nastat situace, kdy neúspěch vašeho zahradničení může mít kořeny i jinde. A tak je dobré odborníka nejenom požádat o radu, ale je dobré ho také požádat o pomoc. A to třeba ve chvíli, kdy chcete vaši zahradu mít pravidelně udržovanou, stejně jako ve chvíli, kdy ji chcete upravit, nebo potřebujete zrealizovat řadu prací, i s pomocí těžké techniky. I tomu bude nejdříve předcházet diskuse a rady o tom, co je správné. A to proto, aby následný výsledek skutečně stál za to, a vy jste byli maximálně spokojeni. A to je cesta, kterou se dnes vydává spousta lidí, jelikož profesionální pomoc je neocenitelná. A je jedno, v jakém bude rozsahu, jak velká je vaše zahrada, stejně jako je jedno to, jaké jsou vaše požadavky, nebo jaké jsou vaše případné kvalitativní nároky.

Zahradnictví u krtka

Sídlo firmy:
K MĚCHOLUPŮM 777, 109 00 PRAHA 10

Adresa provozovny:
K MĚCHOLUPŮM 777, 109 00 PRAHA 10
(KŘIŽOVATKA ULIC K MĚCHOLUPŮM A KUTNOHORSKÁ,
NAPROTI ČERPACÍ STANICI “TANK ONO”, AREÁL ZAHRADNICTVÍ)

VIRTUÁLNÍ PRODHLÍDKA


Otevírací doba: 
PO-PÁ: 9:00 - 18:00
SO-NE: 9:00 - 18:00


Prodejna:
Tel.: +420 774 07 07 07
e-mail: zahradnictvi-jandl@seznam.cz

Zahradnické služby – objednávky: 
Tel.: 777 97 77 77
e-mail: info@rousal.cz